Mobilya Modelleri

Mobilya Salon Oturma Grubu Mobilya Salon Oturma Grubu

Bizler firma olarak tüm mobilya modelleri ni sizlere sunmaktayız. Firma olarak sizlere mobilya hakkında bilgi vererek sizlere mobilya modelleri arasında seçim sunmaktayız. İsteğinize özel tasarım yapmaktayız. Günlük yaşamımızda oturma, yeme, yatma ve iş yapma gibi birçok alanda olanak sağlayan aynı zamanda taşınabilen mobilyalardır. Mobilyanın genel adı ise Möble’dir. Bu mobilyalar asıl kullanım amacı ise oturulan evin iç tarafına güzel görünüm katmasıyla beraber rahat bir ortam oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.

Ağaç Mobilya Modelleri

Evinizde günlük olarak salonda oturmak, mutfakta yemek yemek, iş veya uyku gibi vb. günlük aktivitelerinin yapılmasını kolaylaştıran aynı zamanda rahat bir ortam sağlayan mobilyalar genellikle lif, yogan, masif ve ağaç parçalarından meydana gelmektedir. Kolay bir biçimde taşınabilen bu mobilyalar herhangi bir odanın içinde sabit olarak kullanılmaktadır.

Antika Mobilya Modelleri

Tarihi bir geçmişe sahip ve üzerinde herhangi bir işlem yapılmaksızın değerli eşyalara denir.

Grup Mobilya Modelleri

Birbirine benzeyen farklı mobilya eşyalarının bir arada olması genel adıyla sistem mobilya denmektedir.

Kaplamalı Mobilya Modelleri

Dış tarafı plastik, ağaç parçaları ve masif gibi bir birçok madde ile üzeri kaplanmış mobilyalara denir.

İskelet Mobilya Modeller

Mobilyanın herhangi taşıyıcı ve destekleyici hale getiren kısımlarına yani koltuk, sandalye, dolap vb. eşyaların doğal parçalarla şekillendirilip oluşturulmuş ve herhangi bir nesneyi taşıma amacıyla kullanılan eşyalara denir.

Modern Mobilya Modelleri

Günümüz dönemine göre standart, antik vb. mobilya yapısı dışında üretilen ve halka yeni tasarımlar ile sunulan mobilya türüne denir.

Stil Mobilya Modelleri

Eski antik mobilyalara oranla azda olsa benzerlik sağlayan ve günümüz teknolojisinden faydalanarak üretimi yapılan eşyalara denir.

Yatak Mobilya Modelleri

Ölçüleri ve şekil yapısı itibarı ile insan vücut oranıyla uyumlu olan ve rahat yatma, oturma sağlayan iç ve dış tarafı yumuşak veya elastik olarak üretilmiş mobilyalara denir.

Oturma Mobilyası Modelleri

Ölçüsü ve yapısı insan vücuduna göre üretilen ve konforlu bir biçimde oturma imkanı sunan, dış tarafı esnek ya da esnek bir yapıya sahip olmayan materyalden oluşturulan mobilyalardır.

Mobilya kelimesini duyunca ilk olarak ahşaptan meydana gelen eşyalar görürüz. Yani masalar, dolaplar, sandalyeler, koltuklar vb. birçok eşyaların çoğunluğunu ağaç parçalarından (ahşap)’tan meydana gelmektedir. Şimdi ki zamanda mobilya üretiminde alüminyum, çelik, plastik, cam vb. materyaller kullanılmasına karşın ahşap hala ilk gün ki gibi 1. Tercih sebebi olarak kullanılmaktadır. Mobilyalar, evin iç dekorasyonunu süsleme amacı ve birçok farklı alanda kolaylık sağlama amacıyla kullanılmaktadır.

Mobilyaların Alınması ve Seçilmesi

Mobilyalar insan yaşamı boyunca büyük rol üstlenen eşyalardır. İnsan vücudu belli bir süre sonra dinlenme ihtiyacı duyduğundan bir yerde yatmak ve oturmak isteyeceği bir alana geçmek isteyecektir bu rahatlığı sağlayacak olan ise elastik ya da yumuşak bir yüzeye sahip mobilyalardır. Kötü bir yapıya sahip mobilya ürünleri ise kişide sırt, boyun, bel vb. eklem yapısı bulunan alanlara ciddi şekilde zarar görmesine ve psikolojisi açısından kötü yönden etkilenmesine sebep olur. Aynı zamanda kişinin huzursuz olmasına da sebep olmaktadır. Bu sorunlardan dolayı kişi rahat edebilmek için mobilyaya sürekli baskı uygulayacağından mobilya yıpranır, eskir ve yeniden kısa zaman içinde tamir edilip tekrar yenilenmesi ya da yeni bir tane mobilya alınması bir zorunluluk haline gelir.

Mobilyaları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir gereksinim haline gelen mobilyalar kullanım açısından konforlu, kolay kullanıma sahip ve yıllarca dayanabilecek bir biçimde üretilmesi gerekmektedir. Bu sebepten ötürü temin edeceğiniz masa, sandalye, dolap, koltuk, kanepe vb. mobilya ürünleri hakkında yeterli derecede bir bilgiye sahip olmanız size fayda sağlayacaktır. Bu bilgileri birçok farklı alış-veriş merkezlerinde dolaşarak edinebilirsiniz. Görüntüsü hoş olan bir mobilya belki konforlu değildir ya da fiyat açısından sizlere değerini belirtebilir.

Başka bir açıdan sağlam, konforlu ve fiyat açısından uygun bir özelliğe sahip bu mobilya görünüş açısından da kötü olabilir. Bu yüzden mobilyayı yalnız görüntüye bakarak kontrol etmek yetmez. Kullanma şekline göre kontrolü sağlanmalıdır.

Maliyeti, rahatlığı, birçok alanda kullanılabilme özelliği, ortam içerisindeki hacmi, dayanıklılık süresi ve belli bir zaman içerisinde bakımı yapılacağını göz önüne alarak hareket edilmesi gerekmektedir. Yasal olarak mecburi olduğu halde bile, Mobilya hakkında geniş çaplı olarak bilgi barındıran kullanma kılavuzları çoğunlukla kullanıcıya temin edilmemektedir. Bu sorundan dolayı öncelikle ürüne ait kullanma kılavuzu yetkili kişiler tarafından istenilmeli, aksi taktirde mobilyayı dikkatli bir şekilde incelemek gerekir bununla beraber satışını üstlenen kişiden de mobilya hakkında bütün bilgileri almalısınız.

Mobilya üretiminde kullanılan masif’in türü, Montajı yapılacak kısımların dayanıklı olması ve emayesinin pürüzsüz olması mobilyayla ilgili fikirlerinizi açığa çıkarmada yardımcı olmaktadır. Keza temini sağlanacak mobilyalar kolay bir şekilde yanmayacak, terletmeyecek aynı zamanda rahat bir biçimde temizlenme imkanı sunması da tercih sebeplerinden birisidir. Temin edilen ürünün ikamet edileceği yerle, mobilya fiyata dahil olup olmadığını temin etmeden önce bilgisini almalısınız.

Bu girdi Genel’ te gönderildi. kalıcı linki yer imlerine ekleyin.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
Ürünler hakkında size yardımcı olabilirim ?